בילוי עם נוף עוצר נשימה – ראש הנקרה

2018-09-26 | 17:09:18

יצאנו בשבת בשעות הצהריים המוקדמות, נסיעה של שעה ו 20 עד לראש הנקרה. רכשנו כרטיסים מראש בהנחה דרך קופונים. עלות כרטיס – 35₪ למבוגר ו 30₪ לילד מגיל 3 כך שיצא שלא שילמנו על הילדים.

ראשית, נוף עוצר נשימה! גלי הים ורצועת החוץ יוצרת תמונת נוף אחת היפות שראיתי בישראל. כדי להגיע למערות צריך לרדת ברכבל. חששתי מזה בהתחלה כי יש לי פחד גבהים אבל זו נסיעה של 20 שניות בהגזמה לכל כיוון וניתן לעלות עם עגלות.

יוצאים מהרכבל ונכנסים למערות מרהיבות (!) רעש של מים מתנפצים ובאמת חוויה חד פעמית.
יש אזהרה בכניסה למערות שיש גלים גבוהים, לא באמת ייחסתי לזה חשיבות.

אני עם העגלה של לביא ודודי עם מיכאל. יחסית בתחילת המסלול מיכאל ביקש להתפנות ודודי יצא איתו, אני נשארתי עם לביא והתקדמנו לפתח המערה הבא. בין הפתחים יש מעט מדרגות, יחסית קליל, עביר עם עגלה רק קצת פחות נוח.
אחרי חצי דקה שאני ולביא מתלהבים מהמים שנכנסים למערה בא גל מלחיץ! גל ששטף אותנו לגמרי! באינסטינקט הראשוני סובבתי את העגלה של לביא ונעמדתי עם הגב כדי להגן עליו מה שבדיעבד הסתבר כצעד חכם. רציתי לצאת אבל היו 3 מדרגות ואני עם עגלה, בלי להתבלבל הגיע עוד גל גבוה מהקודם, בחור אחד עזר לי לצאת עם העגלה רצתי החוצה בבהלה, סחוטה מים, הטלפון שלי בנס יצא בשלום, לביא נרטב, הבנדיט הקטן הזה צחק וחשב זו הצגה. דודי בדיוק חזר הרגיע אותי ושכנע אותי להיכנס איתו ועם מיכאל שוב.

כשאין גל שיכול לשטוף אתכן פתאום זה מקום מטמטם. מקום פשוט מיוחד ויפה. המסלול במנהרות עם עצירות הוא בערך 20 דקות. ממליצה להיכנס בלי עגלה וגם אם כן רצוי עם גבר איתכן ולהיות ערים למצב הגלים.

בסיום המערות יש קיוסק לשתיה והפסקת גלידה ואז יש סרט קצרצר עם הסבר על מערות ראש הנקרא שמוקרן בתוך סלע חצוב בה עברה מסילת הרכבת הבריטית. מגניב ביותר !!!
בחזרה עולים ברכבל.

האטרקציה נראית קצרה אבל היינו שם בערך שעתיים.
אם עדיין לא הייתן תסעו! בילוי משפחתי מגניב ומיוחד. הבילוי מתאים לכל גיל, למרות שלדעתי מגיל שנתיים זה האידיאל. אל תרתעו מהנסיעה היא לא כזו ארוכה למגיעים מאזור המרכז.
המקום נסגר ב 18:00 והרכבל בשעה 17:00. תגיעו עם בגדים נוחים ונעליים נוחות. הרבה מים, משקפי שמש, כובע ומקדם הגנה.

מצלמה הבאנו כיאה לבעלי הצלם אבל לא עשינו בה כל כך שימוש מהפחד שהיא תירטב אז הצלחתי לצלם כמה תמונות בטלפון עוד לפני המיני טראומה שעברתי.

קחו איתכם אוכל, תעשו עצירה בדרך וטוסו לראות את אחד המקומות הכי יפים בארץ.
בילוי משפחתי מושלם מבלי למשכן את הכיס.
אם אתן מטיילות בראש הנקרה אל תשכחו להצטלם, לשתף אותנו ולזכור שאלינוי המליצה, תהנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

mamashpuhe@gmail.com

072-3300607