סבא שלי

אני יודעת שאתה יושב שם איפשהוא במרומים ומסתכל על חיי בוחן את צעדיי לטוב ולרע..
כן אני יודעת שרצית שאהיה על המסלול הנכון אסיים בגרות, צבא, תואר אחר כך להתחתן ולהביא ילדים. גם אני תכננתי לעצמי כזה מסלול כדי לגדל את הילדים העתידיים שלי בכבוד, אבל לא היה מי שיכוון אותי מי שיעמוד לידי ויגיד לי מה נכון או לא נכון..

2018-10-07 | 12:04:09

אני יודעת שאתה יושב שם איפשהוא במרומים ומסתכל על חיי בוחן את צעדיי לטוב ולרע..
כן אני יודעת שרצית שאהיה על המסלול הנכון אסיים בגרות, צבא, תואר אחר כך להתחתן ולהביא ילדים. גם אני תכננתי לעצמי כזה מסלול כדי לגדל את הילדים העתידיים שלי בכבוד, אבל לא היה מי שיכוון אותי מי שיעמוד לידי ויגיד לי מה נכון או לא נכון..

הורי בחייהם כל אחד בצרות שלו עסוקים בלהתגרש או להישאר, להתנקם ולריב שמו אותי בצד כמגוננת על האפרוחים שהם השאירו מאחור, דואגת מאכילה משכיבה לישון בגיל 10 כבר לא יודעת מה זה לחזור מבית ספר לקבוע עם חברה ולהכין ביחד איתה שיעורי בית.

בלימודים ירדתי מהחברות קצת התרחקתי והתביישתי, התביישתי שאין לי משפחה מחבקת ושאני צריכה לחנך ולגדל את עצמי ואת אחיי. ואז עלה לי פיתרון, חשבתי שאם אני כבר לא אהיה הם יהיו חייבים לדאוג לאחי הקטנים וכך יצאתי מהבית בגיל 14 לפנימייה בטוחה שפה אני מתחילה את הדרך החדשה עם חברים וגם מצליחה בלימודים אבל משהו התפקשש. כבר לא יכולתי לחזור למי שהייתי.

בפנימייה היו כאלה שחשבו שאני זה משחק קצת לשעשוע ולי לא היה למי לפנות ושוב הסתגרתי ושוב התביישתי, ביקשתי לעבור לפנימייה אחרת לעבור ככה חשבתי מקום חדש אני חדשה אבל לא … יש לי כתם בלב שלא נותן מנוח. לימודים כבר ממש לא היה בראשי עשיתי את המינימום ולא סיימתי עם בגרות למרות שהתאמצתי ועשיתי את כל הבגרויות. השעיה מבית הספר גרמה לי להפסיד את התעודה שאני צריכה כדי להמשיך הלאה. וכך התגייסתי לצבא שנתיים של בזבוז זמן כי לא ידעתי למצות תפקיד טוב שאני אהנה בשירות שלי שלא לדבר על חברים שלא ידעתי לשמר כולם עברו לידי כאילו מעולם לא הייתי.

מזל שיש לי אותו את הגבר שהוציא אותי מהבית כי אמר שמגיע לי יותר שלא מתפקידי לשמש עוזרת בית שכולם בטוחים שאני עובדת אצלם. עברתי לגור אצלו השתחררתי מהצבא הנה אני עוד קצת וחוזרת למסלול הנכון משלימה את הבגרות ועושה תואר כבר נרשמתי ללימודים ומכינה הייתי מאושרת עד הגג ואז נקודת השבירה, את בהריון!!
ושוב אני לבד נלחמת בעצמי לא מפילה לא מסוגלת לחשוב על דבר כזה בכלל מסתגרת בעצמי עוצמת עיניים חזק זאת לא המציאות שלי אבל זו כן ופה מתחיל הפלונטר של חיי.. הבאתי אותה לעולם, אמא חד הורית בגיל 21 בטוחה שאנצח את כל העולם עכשיו כבר יש לי סיבה. שוכרת דירה מתחילה להסתדר אפילו קשר חדש שנכשל כי אני אמא לילדה לא שלו וממשיכה להילחם כמו לביאה אני הרי אמא !!!

הוא חזר – האבא של הילדה הצטער שהשאיר אותי לבד פחד מהאחראיות אבל הוא פה ואנחנו משפחה אחת קטנה התחלנו את חיינו על רגל שמאל כי כסף לא היה חובות קצת מצטברים אבל אנחנו נלחמים והנה עוד תינוקי בדרך חוויה מתקנת שינוי מרענן אני לא לבד. בהריון השלישי כבר התמסדנו אבל אני שנים בבית לא מוצאת את הכיוון שלי אני עדיין צעירה אבל מרגישה כאילו הזמן לא בא לטובתי תואר רחוק ממני שנות אור.  זה הזמן בת 27 נשואה עם 4 ילדים. זאת המשפחה שלי זאת החבילה שלי ומפה יש לי רק לצמוח.

נכון שזה לא המסלול הקבוע אבל זה המסלול שלי אלו חיי וטוב יותר לא יכל להיות מודה על הטוב ועל הרע ועל היכולת להיות אמא ל4 ילדים ולחנך אותם שתמיד מתסכלים קדימה ומוצאים את הדרך שנכונה לנו.

סבא, טוב לי. אל תדאג!
אוהבת ומתגעגעת,

אנונימית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

mamashpuhe@gmail.com

072-3300607